Brygadzista to odpowiedzialne stanowisko zarówno w stosunku do osób podległych, jak i idących na wyższych szczeblach drabinki kierowniczej w każdym zakładzie produkcyjnym. Osoba taka przejmuje na siebie obowiązki związane między innymi z upewnieniem się, że wszyscy pracownicy stosują się do norm przepisów prawnych związanych z zachowaniem bezpieczeństwa w miejscu pracy.
Musi też umieć posługiwać się komputerem, a także posiadać dobrą znajomość programów pozwalających na śledzenie postępów w produkcji, tworzenia stosownej dokumentacji, lub obsługi maszyn.
Brygadzistą łatwiej jest zostać posiadając odpowiednie kierunkowe wykształcenie wyższe lub średnie techniczne, jednak nie jest powiedziane, że nie można zostać brygadzistą zaczynając karierę w zakładzie produkcyjnym na najniższym możliwym szczeblu pracownika szeregowego.
Zobacz również: https://www.mbainspire.pl/
Dostępne są liczne warsztaty, które pozwalają bliżej zapoznać się z zakresem prac i technikami stosowanymi codziennie przez brygadzistów. Szkolenia dla brygadzistów to pierwszy krok, który ułatwi nam zwiększyć szanse na awans. Takie szkolenie pozwala uzyskać stosowne uprawnienia wyróżniające nas sposród innych kandydatów i są świetną inwestycją do swego rozwoju w firmie.
Zawsze warto jest wiedzieć więcej o pracy naszych bezpośrednich przełożonych. Stąd, szkolenie dla mistrzów jest okazją do pozyskania informacji dotyczących zakresu obowiązków mistrza. Często jest to osoba, której brygadzista jest bezpośrednio podległy – pozyskanie informacji o pracy mistrza produkcji zwiększa także szanse na uzyskanie awansu do wyższego stanowiska kierowniczego.
Ponieważ wiele firm zaczyna stosować założenia związane ze zwinnym zarządzaniem podczas produkcji, nie bez znaczenia pozostaną tutaj agile szkolenia – pozwalające zapoznać się z tym, czym jest zarządzanie zwinne, co powinno charakteryzować osoby działające w zespołach zwinnych, jak nadzorować prace takiego zespołu.
Często obieraną metodą wspierającą jest scrum – z podziałem na różne funkcje w zespole. Scrum szkolenia pozwalają na szczegółowe zapoznanie się z założeniami, jak metoda ta sprawdza się w branży produkcyjnej.